St. Hippolyt -International Sports - Champions Claim

 
 
 
Facebook +421 915 775 507

Správa Účtu

 

 
 
 
Krmivo a vitamíny > St. Hippolyt -International Sports - Champions Claim
 

Est. 2004

15 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu

30 dní na výmenu

 

Máte 60 dní!

Výmena alebo vrátenie do 60 dní

Rýchle doručenie!

Tovar je u Vás do 2-3 dní

Doprava Zdarma

 

Zľava k platbe!

Získajte zľavu pri platbe cez TrustPay

 

 

 
 

Krmivo a vitamíny

St. Hippolyt -International Sports - Champions Claim

Doplnkové krmivo pre vysoko - výkonnostné kone
Výrobca:St. Hippolyt
Kód produktu:1808
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Vaša cena: 27,00 €

S názvom KER sa v oblasti športu a pretekania spája výkon a úspech. Renomovaný výskumný ústav Kentucky Equine Research Institut so sídlom v zelenom Lexingtone v štáte Kentucky prevádza výskumy s cieľom zlepšenia zdravia a konštitúcie koní.

Veľkou výhodou tohto medzinárodne uznávaneho zariadenia je, že vďaka v okolí Lexingtonu sa nachádzajúcich žrebčínov pre plnokrvníkov a tomu faktu zodpovedajúcim množstvám koní, je možné prevádzať reprezentatívne, teda štatisticky preukazné štúdie. Vlastné výskumné zariadenie v Kentucky môže cielene bádať : popri meraniach vzduchu na dýchanie a krvných parametrov počas záťaže a priebehu rýchlostného cvalu je tu možné stanoviť aj bilanciu živín. Okrem toho má inštitút k dispozícii vlastné analytické laboratórium, pomocou ktorého je možné prevádzať merania hustoty kostí.

 

Poznatky, dôležité pre prax:

 

KER získavané informácie uplatňuje v spolupráci s majiteľmi koní a partnermi z oblasti výroby krmív v praxi. V Nemecku je týmto partnerom St.Hippolyt. Na to môžeme byť hrdí. KER je totiž oficiálnym zásobovateľom Olympijských hier a na celom svete krmí víťazov Derby.

 

Vo firme St.Hippolyt z tohto partnerstva vznikla nová, zaujímavá rada výrobkov:

Vedecky potvrdené:

Už dlhé roky produkuje St.Hippolyt krmivá pre kone, v ktorých je podiel škrobu – okrem iného aj z dôvodu lepšej stráviteľnosti – výrazne nízky. Že to bola správna cesta dokázal inštitút KER nedávno aj vedecky: krmivá s vysokým prísunom škrobu a tým aj vysokým glykemickým indexom vedú k zbytočnému zvýšeniu krvného cukru a tým aj ku kolísavej výkonnosti, závislej od inzulínu. Dlhodobé dodávanie krmiva bohatého na uhľohydráty môže viesť nielen k poruchám trávenia u koňa, ako aj k zvýšenej tvorbe tepla a produkcie oxidu uhličitého. Kôň je prekyslený. Zvyšuje sa produkcia potu a zrýchľuje dýchanie. Tým trpí vytrvalostná výkonnosť. Ďalšie poznatku ukazujú, že vysoká produkcia inzulínu v tele zvyšuje hladinu kortizónu, čo znižuje toleranciu stresu.

Špeciálnym postupom v mlyne Ebert Dielheim sa ľahko fermentované vlákniny z repy, ovocia a zeleniny kropia za studena lisovanými olejmi, aby bolo možné ponúknuť koňom vysokokalorickú, ale pritom nízkoglykemickú výživu. Špeciálna mineralizácia, zameraná na výkon podporuje látkovú výmenu pre správne hospodárenie s energiou. Produkt Champions Claim je vybavený aj prírodným vitamínom E, ktorý má dokázateľne vyššiu účinnosť ako syntetický.

 

Sila a koncentrovanosť a zároveň vysoká nervová zaťažiteľnosť sú kritériami, ktoré sú v súčasnosti očakávané od koňa v turnajovom športe. Preto potrebuje kôň, ktorý je pravidelne zaťažovaný športom výživu na mieru. Drezúra, skoky a všestrannosť žaťažujú svalstvo krátkodobo, ale čiastočne aj trvale. Na základe tejto zmesi anaerobnej a aerobnej záťaže svalov je energia prijímaná na jednej strane z naštiepeného obilia, na strane druhej z obilných klíčkov a za studena lisovaného ľanového oleja. Dávkovanie minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov je nastavené podľa najnovších vedeckých poznatkov presne na potreby skokanov, drezúrnych koní a mnohostranných koní na Top- úroveň.

Zloženie:
Jačmenné vločky, kukuričné vločky, rezky z cukrovej repy, celozrnné ovsené vločky, za studena lisovaný ľanový olej, melasa z cukrovej repy, lucernová sečka, jemne mleté ľanové semeno, ryžové klíčky, pšeničné otruby, kukuričné klíčky, pšeničné klíčky, jablkový sirup, slnečnicové semená, jablková matolina, sečka z trávy sušená teplým vzduchom, múčka z morských rias, himalájska soľ, pivovarské kvasnice.


Obsahové látky:

Surový proteín                    10,0 %
Surová vláknina                    9,0 %
Surový tuk                            11,0 %
Surový popol                         7,0 %

Škrob                                    25,0 %
Cukrové zlúčeniny                 5,0 %
Stráviteľná energia      12,5 MJ/kg


Minerálie:

Kalcium                         1,0 %
Fosfor                             0,6 %
Magnézium                    0,3 %


Vitamíny rozpustné v tuku:

Vitamín A                              12 000 IE
Vitamín D3                              1 200 IE
Vitamín E /prírodný/                 200 mg


Stopové prvky / kg:

Železo Fe(II)sulfát, monohydrát E1             150 mg
Zinok Zn-sulfát, monohydrát E6                  160 mg
Mangán Mn(II)sulfát, monohydrát E5          120 mg
Meď Cu(II)sulfát, pentahydrát E 4                   25 mg
Jód calciumjodat E2                                        0.8 mg
Selén Na-selenit E8                                        0,8 mg


Doporučenie pre skrmovanie:
Výkonnostné kone : 2-4 kg na zviera a deň, pridať k ovsu, alebo ako samostatné jadrové krmivo.

Hmotnosť: 20 kg