Blog

 
 
Úvod > Blog
 

Ľanové semienko

Prečo ním kŕmiť? Čomu napomáha? Prečo sa nevieme zhodnúť aká forma je pre kone ideálna? A prečo sa vlastne varí?

Medzi ďalšie odvetvie, ktorému sa venujeme naozaj do hĺbky, patrí výživa koní. Tentokrát do nášho blogu pridáme článok, ktorý podrobnejšie rozoberie Ľanové semienko.

 

Celý článok...
 

Viete čo je Voľné plece?

V predošlom príspevku ktorý sme zdielali, sa výrazne spomínala voľnosť pohybov rôznych častí tela koňa. Jednou z nich bola aj voľnosť pleca. Aby sme nadviazali na tento článok a rozvinuli tému sedlárstva, ktorej sa vo veľkom venujeme, radi by sme tým z Vás, ktorí o tom ešte nepočuli, priblížili variantu sedlového vankúša s názvom "Voľné plece".

Celý článok...
 

Vedia kone naozaj vycítiť strach?

Spomínate si na svoje prvé stretnutie s koňmi? Upozornili Vás, že sa nesmiete báť, lebo to kôň vycíti? Ukázalo sa, že to bola dobrá rada...

Keď kôň čuchá osobu, ktorá mu bola predstavená, skúma okrem iných vecí, aj jeho emócie, aby vedel ako na tohto človeka reagovať.
...zaujímavý článok k výskumu Dr. Antonia Lanatá. 

........................................................................................................................................................................................
Celý článok...
 

Aj sedlo potrebuje starostlivosť!

V mojom dnešnom blogu by som sa rada venovala starostlivosti o sedlo. Mám pocit, že niektorí z nás na túto dôležitú vec zabúdajú. Keď potom vidím takto neudržiavané sedlá, kde koža a hlavne remene sú popraskané, plesnivé a podobne, som niekedy prekvapená, ako málo sa starajú jazdci o svoju výstroj a pritom zabúdajú na dve veci:

  • Iba výborne udržiavané sedlo (takisto aj uzdečky) je bezpečné sedlo
  • Sedlo je veľká investícia a vieme ušetriť veľa peňazí, ak sa oň staráme.

 

Celý článok...
 

ErrePlus v praxi

Sme radi, že Vám môžeme ponúknuť sedlá značky ErrePlus! 

Značka ErrePlus reprezentuje inováciu a najnovšiu technológiu. Do procesu vývoja sú zapojení aj špičkoví jazdci, ktorí podporujú skúsených vyvojárov spoločnosti tak, aby vedeli načúvať koňom i jazdcom a transformovať tento dialóg do absolútne inovatívnych sediel, ktoré vďaka svojej konštrukcii (napr. kostra s voľným plecom) umožnia koňom neobmedzený pohyb.

Ďakujeme jazdcom, ktorí si u nás zakúpili sedlá značky Erre Plus, že sa s nami delia o svoje skúsenosti.     

Celý článok...