Meranie sediel

 
 
 
Facebook +421 915 775 507

Správa Účtu

 

 
 
 
Úvod > Meranie sediel
 

Meranie sediel

Ponúkame Vám profesionálne poradenstvo pri kúpe sedla

U nás sa všetko točí okolo sediel, a tým aj okolo Vášho dobrého sedu. Radi Vám poradíme vo všetkých otázkach ohľadom sedla, pretože sedlo je jedným z dôležitých komunikačných nástrojov medzi koňom a jazdcom.

Čo Vám ponúkame:

  • vždy máme skladom sedlá rôznych značiek a k tomu kompletnú výbavu pre Vás a Vášho koňa
  • ponúkame sedlá značiek Erreplus, Passier, Kieffer a Kentaur
  • poradíme pri výbere sedla, ktoré sedí Vám a zároveň Vášmu koňovi
  • ponúkame sedlá na mieru ako aj konfekčné sedlá
  • radi prídeme priamo k Vám do stajne, na skúšanie resp. meranie sediel
  • ponúkame záručný aj pozáručný servis nami predávaných značiek sediel
  • ponúkame pozáručný servis aj na ostatné značky sediel
  • drobné opravy sediel alebo iného koženého tovaru vieme realizovať priamo u nás

 

Profesionálne poradenstvo pri kúpe sedla

Iba ak sedlo správne sedí na koňa aj na jazdca je zaručené, že kôň sa vie optimálne pohybovať a tým podávať špičkové výkony nielen v športe. Ak však sedlo správne nesedí, je kôň obmedzovaný v pohybe svalov chrbta a lopatiek a naviac sa môžu vytvoriť bolestivé otlaky a zápaly svalov.

Na základe skutočnosti, že kôň nemá kľúčnu kosť pripadá v jazdectve sedlu kľúčová pozícia. Sedlo musí rozložiť váhu jazdca na konskom chrbte tak, aby ho kôň mohol niesť bez toho, aby mu to ublížilo. Bohužiaľ,  vďaka rozširujúcim sa internetovým obchodom bez poradenstva resp. klesajúcou kvalitou poradenstva v jazdeckých obchodoch, objavuje sa stále viac sediel, ktoré nevyhovujú tomuto kritériu.

Príliš úzke alebo široké komory, nesprávne dopchanie a bodový tlak sú príčinou atrofických svalov a zápalov v oblasti trapézových a chrbtových svalov, ako aj svalov v oblasti pliec. Kone sa časom stanú nejazditeľnými.

Nejde vždy o to, že v každom prípade treba kúpiť sedlo šité na mieru. Skúsený predajca vie vo väčšine prípadov nájsť aj konfekčnú veľkosť sedla, ktorá sedí a ktorá sa v prípade potreby vie aj v budúcnosti prispôsobiť koňovi, ak by sa mu napr. vďaka tréningu zmenil tvar chrbta. Keďže ponúkame sedlá ako Erreplus a Passier, máme možnosť dať vyrobiť sedlá aj pre problémové prípady resp. pre špeciálne tvary chrbtov.

Naša spoločnosť sa špecializuje na meranie a predaj sediel už dlhé roky. Už od roku 2004 radím pri kúpe sedla hobby jazdcom, a tiež pretekárom. Vďaka nepretržitému vzdelávaniu sa u našich výrobcov sediel v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku a v Čechách a po praktických skúsenostiach s mojimi vlastnými koňmi, Vám môžem poskytnúť poradenstvo, ktoré je overené v praxi. 

Meranie sediel, ktoré koňom optimálne vyhovujú je u nás na prvom mieste, pretože chceme umožniť pohodlie a správny vplyv na Vášho koňa. Prídeme priamo k Vám do stajne, aby ste mohli na Vašom koni vyskúšať viacero značkových sediel. Týmto spôsobom Vám vieme poradiť a sedlo správne napasovať na chrbát Vášho koňa.

Pri príjemnom posedení so šálkou kávy v našom obchode, sa s Vami radi porozprávame o nových ako aj použitých sedlách, o možnostiach úprav resp. opráv a všetkého okolo koní.

Ak Vás zaujíma viac, kliknite na náš blogový článok Ako prebieha meranie sedla .