Miniséria: Psychohygiena u koní

 
 
Úvod > Blog > Miniséria: Psychohygiena u koní
 

Miniséria: Psychohygiena u koní

Ani neviem ako dostatočne poukázať na to, aké dôležité je pre emocionálne a fyziologické zdravie Vášho koňa dostať sa aj mimo jazdiarne.

Často krát ľudia nevedia dôvod apatie ich koní, odmietanie či nechuť k práci. Tiež sa stáva, že sa jazdec s koňom akosi „zacyklia“ v tréningu, alebo spoločnej komunikácii.

Samozrejme dôvodov k tomuto správaniu môže byť veľa, ale ak rátame s tým, že ako svedomitý majiteľ máte zdravotný stav svojho koňa pod kontrolou, pomysleli ste aj na jeho psychiku?
- Máte aj iné zážitky s Vašim koňom a sedlom na chrbte než pracovné? Pracovali ste spolu aj v inom prostredí ako na jazdiarni? Kedy si Váš koník naposledy natiahol nohy inak to dovoľuje jazdiareň, hala či výbeh?

                                                

Je jasné, že okolnosti alebo zranenia to často krát komplikujú, či úplne vylučujú, ale aj tak by to malo byť niečo, k čomu všetci smerujeme.

Vždy existuje kompromis a priestor vynasnažiť sa spríjemniť koňovi Vašu spoločnú cestu. Okrem iného, tréning sa aj tak nekončí mimo jazdiarne :)

 

Zuzana
-Zuzana patrí do nášho tímu Leomax od r .2015, je niekoľkonásobná majsterka SR vo westernových disciplínach a má aj niekoľko umiestnení v TOP 5 na MS Európy v huntrových discipínach