St. Hippolyt - Ricelein

Kód: 005044
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
46,45 €
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Krmivo Ricelein od značky St. Hippolyt.

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

 

RiceLein je nízkoglykemický energetický balancer na zlepšenie nízkoenergetických kŕmnych dávok. Namiesto zdrojov škrobu poskytujú ľahko fermentovateľné vlákniny a ryžové otruby rýchlo dostupnú energiu. Vďaka ochranným vlastnostiam ľanových semienok v tráviacom trakte je obzvlášť vhodný pre kone s citlivým tráviacim traktom. Vďaka zníženiu obsahu škrobu a cukru sa môže skrmovať aj koňom so svalovými problémami, ako sú PSSM, MIM, viazanie a krížová flexia alebo koňom s PPID (= dysfunkcia pars intermedia hypofýzy, predtým Cushingov syndróm koní). Keďže RiceLein nie je dodatočne mineralizovaný, je vhodný ako kombinácia s akýmkoľvek základným krmivom.

S nízkym obsahom škrobu a cukru, bez lepku a vysokou energetickou hustotou,
Pre kone so svalovými problémami, ako sú PSSM, MIM, viazanie a krížové dokovanie,
Pre športové kone, ktoré už dostávajú veľké množstvo koncentrovaného krmiva na báze obilnín,
Na šetrné kŕmenie chudých koní,
Pre kone citlivé na obilniny a kone s poruchami trávenia (žalúdočné problémy!),
Vhodné na kŕmenie koní s PPID.

DODÁVATEĽ ENERGIE PRE ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY
Existujú situácie, v ktorých sú kone závislé od stravy s nízkym obsahom škrobu a cukru. Patrí k nim nielen neznášanlivosť obilnín, sklon k prekysleniu a žalúdočné problémy, ale aj metabolické a svalové problémy, ktoré môže vyvolať alebo zhoršiť konzumácia kŕmnych dávok príliš bohatých na škrob. Patrí medzi ne polysacharidová zásobná myopatia (PSSM) a rôzne varianty myopatie svalovej integrity (MIM, známa aj ako "PSSM2"). PSSM a MIM sú poruchy svalového metabolizmu spôsobené genetickými defektmi. Klinický vzhľad koní je podobný vzhľadu krížového doku. Príznaky sa pohybujú od opakovaných nepravidelností v chôdzi (bez ortopedických problémov) až po svalový tras, nechuť k pohybu, svalovú stuhnutosť, potenie a dokonca nehybnosť. Kone postihnuté PSSM alebo MIM sú absolútne závislé od vhodného kŕmenia a manažmentu chovu, pretože inak sa na nich dá jazdiť len v obmedzenej miere alebo vôbec. Obzvlášť dôležitá je zmena krmiva, pretože sa odporúča krmivo s nízkym obsahom škrobu a cukru. Kombinácia fermentovateľnej vlákniny, olejnatých semien a obilných klíčkov je ideálnym doplnkom k dávke sena.
Krmivo s nízkym obsahom škrobu a cukru sa odporúča aj pre kone s gastrointestinálnymi problémami, aby sa chránil gastrointestinálny trakt.

NA KŔMENIE VŠETKÝCH ŤAŽKO KŔMNYCH KONÍ
Zdravé kone, ktoré potrebujú dodatočný zdroj energie počas intenzívnych tréningových fáz, sú stavané s RiceLeinom spôsobom, ktorý je šetrný k metabolizmu. To platí najmä pre športové kone s vysokými nárokmi na výkonnosť; tu úroveň tréningu určuje dodatočnú energetickú potrebu.
Ťažko kŕmené rekreačné a chudé kone sa môžu šetrne prestavať, ak RiceLein doplní existujúcu kŕmnu dávku. Vďaka svojim stráviteľným a ľahko stráviteľným zložkám je obzvlášť užitočný pre chudé staršie kone, ktoré sú v dôsledku metabolických porúch, ako je PPID, závislé od dodatočného zdroja energie s nízkym obsahom škrobu.

Odporúčané kŕmenie:

Približne 200-300 g na 100 kg telesnej hmotnosti a deň sa odporúča ako doplnok k základnému krmivu z objemového krmiva a/alebo trávy na pastve. Odporúčame SemperMin® na mineralizáciu podľa potrieb.
1 liter zodpovedá približne 670 g

ZLOŽENIE:

Ryžové otruby, trávne plevy sušené teplým vzduchom, kukuričné klíčky, zmes olejnatých výliskov (ľanové semeno, slnečnicové semeno), repná vláknina, hydrotermálne spracované sójové vločky*

*Sója z regionálneho zmluvného poľnohospodárstva (bez GMO) výlučne pre spoločnosť St. Hippolyt

  Analytické zložky:

Hrubý proteín 18 %
Hrubý tuk 14 %
hrubá vláknina 14,5
Hrubý popol 7 %
Hrubý proteín 137 g/kg
energia 13 MJ/kg
metabolizovateľná energia 11 MJ/kg
Škrob a cukor < 10 %
Vápnik 0,5 %
Fosfor 0,8 %
Sodík 0,06 %  

Hmotnosť: 25kg