St. Hippolyt - Ricelein

Kód: 005044
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
45 €
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
11.12.2023
S nízkym obsahom škrobu a cukru, bez lepku a vysokou energetickou hustotou. Pri koňoch so svalovými problémami, ako je PSSM, Tying Up a Myopatia. Pre športové kone, ktoré sú už kŕmené veľkým množstvom krmiva na báze obilnín. Na šetrné prikrmovanie chudých a ťažko kŕmiteľných koní. Pre kone citlivé na zrno a kone s tráviacimi problémami. Kone s PPID (Cushing).

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Informácie o výrobku "RiceLein".

RiceLein je nízkoglykemický energetický balancer na vylepšenie nízkoenergetických kŕmnych dávok. Namiesto zdrojov škrobu poskytujú rýchlo dostupnú energiu ľahko fermentovateľná vláknina a oleje z ryžových klíčkov. Vďaka vlastnostiam lanového semienka, ktoré ochraňujú sliznicu žalúdka je krmivo vhodné aj pre kone s citlivým tráviacim traktom. Vďaka zníženiu obsahu škrobu a cukru sa môže podávať aj koňom so svalovými problémami, ako je PSSM, Tying Up a myopatia alebo koňom s PPID (Cushingov syndróm koní). Keďže RiceLein nie je dodatočne mineralizovaný, je vhodný ako kombinácia s akýmkoľvek základným krmivom.

 

-          S nízkym obsahom škrobu a cukru, bez lepku a vysokou energetickou hustotou.

-          Pri koňoch so svalovými problémami, ako je PSSM, Tying Up a Myopatia

-          Pre športové kone, ktoré sú už kŕmené veľkým množstvom krmiva na báze obilnín

-          Na šetrné prikrmovanie chudých a ťažko kŕmiteľných koní

-          Pre kone citlivé na zrno a kone s tráviacimi problémami (žalúdočné problémy!)

-          Vhodné na kŕmenie koní s PPID (Cushingov syndróm koní)

 

DODÁVATEĽ ENERGIE PRE ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY

Existujú situácie, v ktorých sú kone závislé od krmiva s nízkym obsahom škrobu a cukru. Patrí k nim nielen neznášanlivosť obilnín, sklon k prekysleniu a žalúdočné problémy, ale aj metabolické a svalové problémy, ktoré môže vyvolať alebo zhoršiť príjem kŕmnych dávok príliš bohatých na škrob. Patrí medzi ne polysacharidová myopatia typu 1 (PSSM) a rôzne varianty "PSSM typu 2", pričom "PSSM typu 2"  nie je skutočná polysacharidová myopatia. PSSM 1 a varianty "PSSM 2" sú poruchy svalového metabolizmu spôsobené genetickými chybami. V tomto prípade majú kone klinický vzhľad podobný myopatie. Príznaky sa pohybujú od opakovaných nepravidelností v chôdzi (bez ortopedických problémov) až po trasenie svalov, nechuť k pohybu, svalovú stuhnutosť, potenie a dokonca nehybnosť. Kone postihnuté PSSM 1 alebo "PSSM 2" sú absolútne závislé od vhodného kŕmenia a chovu, pretože inak sa na nich dá jazdiť len v obmedzenej miere alebo vôbec. Zmena kŕmenia je mimoriadne dôležitá, pretože sa odporúča strava bez obilnín s nízkym obsahom škrobu a cukru. Kombinácia fermentovateľnej vlákniny, olejnatých semien a naklíčených zŕn predstavuje optimálny doplnok k dávke sena. Kŕmenie bez obilnín sa odporúča aj pre kone s gastrointestinálnymi problémami, aby sa chránil gastrointestinálny trakt.

 

NA KŔMENIE VŠETKÝCH ŤAŽKO KŔMITELNÝCH KONÍ

Zdravé kone, ktoré sú počas intenzívnych tréningových fáz závislé od dodatočného zdroja energie, sú s RiceLeinom zásobené dodatočnou energiou, ktorá je šetrná k metabolizmu. Platí to najmä pre športové kone s vysokými nárokmi na výkon; tu úroveň tréningu určuje dodatočnú energetickú potrebu. Ťažko kŕmiteľným hobby koňom a chudým koňom to pomôže pribrať, ak sa predchádzajúca kŕmna dávka doplní o RiceLein. Vďaka svojim prospešným a ľahko stráviteľným zložkám je obzvlášť užitočné pre chudé staršie kone, ktoré sú závislé od dodatočného zdroja energie s nízkym obsahom škrobu v dôsledku metabolických porúch, ako je PPID (= Pituitary pars intermedia dysfunction, predtým Cushingov syndróm koní).

 

ZLOŽENIE

Ryžové otruby, teplým vzduchom sušené trávna sečka, zmes olejnatých výliskov (ľanové semeno, slnečnicové semeno), kukuričné klíčky, repná vláknina, sójové vločky hydrotermicky spracované*.

 

*Sója z regionálneho zmluvného poľnohospodárstva (bez GMO) výlučne pre St. Hippolyt

Hmotnosť: 25kg

 

Analytické zložky:

Surový proteín                                             18%

Surová vláknina                                           14,5%
Surový tuk                                                    16,5%
Surový popol                                                  7%
Stráviteľný proteín                                      137 g/kg

 Stráviteľná energia                                   16 MJ/kg

 Metabolická energia                                  14 MJ/kg

 Škrob a cukor                                              < 10%

 Kalcium                                                        0,5%

 Fosfor                                                           0,8%

 Nátrium                                                         0,06%