St. Hippolyt - Ľanový olej 2,5l

Kód: 11131
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
od 9,80 €

Zvoľte variant

Ľanový olej od značky St.Hippolyt.

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní
Veľkosť: 2500 ml
Skladom (3 ks) | 1815
Môžeme doručiť do: 29.5.2024
22,50 €
Veľkosť: 750 ml
Nie je skladom / na objednávku | 11131
9,80 €

Podrobný popis

Ľanový olej je známy pre svoj vysoký obsah Omega-3-mastných kyselín a prirodzeného lecitínu. Zriedkavé niekoľkonásobne nenasýtené mastné kyseliny zostávajú zachované vďaka postupu M.E.D. 

Za studena lisovaný ľanový olej dodáva vedľa vysokého obsahu esenciálnych mastných kyselín (kyselina linolová, kyselina linolénová a Omega-3-mastné kyseliny), tiež prírodný vitamín E, na živiny bohaté substancie a cenné sprievodné látky obsiahnuté v olejoch, napr. Fytosterin (rastlinný hormón ) a lecitín. Bylinné oleje podporujú aktivitu tráviacich enzýmov a prietok žlče z pečene. Popri skutočnosti, že oleje už v malom množstve prospievajú požadovanej kapacite trávenie tukov v prospech vyrovnanej výživy, stabilizujú za studena lisované rastlinné oleje rozmanitým spôsobom zdravie a motiváciu koní.

Výhodná je základná zmes rozličných rastlinných olejov, ktorá pokryje celkové spektrum mastných kyselín.

Ťažiskom použitia sú:
dodanie sily, kondície a psychickej stability pre maximálny telesný výkon,
účinné pomoc vo výžive ťažko kŕmiteľných a starých koní,
zlepšenie stavu kože a kopýt, rovnako ako prietoku krvi,
pre zlepšenie využitia obilného jadrového krmiva (oleje sú bez škrobu a bielkovín),
ako zodpovedajúce strava na odstránenie hrozby schvátenie kopýt alebo alergiou na obilie,
zlepšuje plodnosť kobýl a vývoj žriebät.

Prostaglandíny sú malé molekuly s účinkom podobným hormónom. Prostaglandín E1 podporuje prekrvenie, harmonizujú imunitný systém a bráni alergickým reakciám. Telu vlastná výroba prostaglandínu E1 je spojená s prítomnosťou viac nenasýtených mastných kyselín. Kyselina linolénová sa premieňa cez gama kyselinu linoleovú v zápaly tlmiaci Prostaglandín E1.

Tento transformačný proces sa telu uľahčí, keď má k dispozícii viacnenasýtené mastné kyseliny.

Odporúčané dávkovanie:
Veľké kone cca 50-150 ml denne, malí kone primerane menšie množstvo.

Ľanový olej je známy pre svoj vysoký podiel omega-3-mastných kyselín a prírodného lecitínu. Cenné viacnásobne nenasýtené mastné kyseliny ostávajú pri M.E.D.-výrobnom postupe lisovania za studena zachované.

Prostaglandíny sú malé molekuly s účinkom podobným hormónom. Prostaglandín E1 podporuje prekrvenie, harmonizuje imunitný systém a brzdí alergické mediátory. Tvorba vlastného prostaglandínu E1 v organizme je viazaná na prítomnosť viacnásobne nenasýtených mastných kyselín. Pritom sa premieňa kyselina linolenová cez kyselinu gamalinolenovú na prostaglandín E1, ktorý tlmí zápaly.

Tento proces premeny sa zjednoduší, ak je k dispozícii v organizme široké spektrum viacnásobne nenasýtených mastných kyselín.

Doporučenie pre skrmovanie:
50–150 ml podľa hmotnosti koňa na deň. Skrmovanie začínajte malými dávkami a stupňujte ich až po želané množstvo. Pri vysokých nárokoch je možné skrmiť až do 200g surového tuku v celkovej dennej krmnej dávke.

Balenie: 2500 ml