AGROBS-Pre Alpin Wiesenflakes

Kód: 1078
Neohodnotené
Značka: Agrobs
26,55 € 26,55 € / 1 ks
Dostupné do 7-10 dní

Krmivo vo forme vločiekľahko podávatelný, vysokokvalitný vlákninový výrobok, vyrobený inovatívnym výrobným procesom. PRE ALPIN Wiesenflakes je ideálnou náhradou sena. Vločková forma umožňuje nekomplikované podávanie.

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

PRE ALPIN Wiesenflakes je ideálnou náhradou sena. Vločková forma umožňuje nekomplikované podávanie ako prísadu k bežnej dennej dávke základného krmiva alebo zmiešaná s existujúcim podávaným krmivom.

Fyziológia trávenia koňa, ako bylinožravca a pôvodne stepného zvieraťa, je založená na vysokej štruktúrovanej strave surových vlákien. Napriek domestikácii a zmenám v používaní koní zostala štruktúra a funkcia tráviaceho systému rovnako ako miera príjmu potravy rovnaká. Relatívne malý žalúdok koní je navrhnutý tak, aby neustále dodával menšie množstvo krmiva, čo je dôležité nielen pre nerušené trávenie, ale aj pre psychiku a pohodu koní.
 
Za týmto účelom poskytujú vlákninové výrobky pevný základ pre žalúdok, pretože uspokojujú silnú potrebu prežúvania a ponúkajú dostatočne dlhý čas na príjem. Kvôli veľkým potrebným množstvám (telesná hmotnosť 600 kg vyžaduje približne 9 kg krmovín) denne, je známe, že výrobky z krmovín musia tvoriť hlavnú zložku každej stravy koňa. Aby sa udržala alebo obnovila zdravá črevná flóra, mikroorganizmy nachádzajúce sa v hrubom čreve sú závislé od toku vysokokvalitného vlákna v dostatočnom množstve. V prípade pretrvávajúceho nedostatku vlákniny, to môže mať ďalekosiahle dôsledky na zdravie koní (napríklad ničenie črevnej flóry, kolika, zlé stolice, vyčerpania). Použitie kontaminovaných alebo prebytočných krmív, ako aj nadmerné kŕmenie zŕnom nielenže vedie k značným problémom s trávením, ale tiež spôsobuje napätie celého tela koňa.
 
PRE ALPIN Wiesenflakes je špeciálny produkt firmy Agrobs; ľahko podávazeľný, vysokokvalitný výrobok, vyrobený inovatívnym výrobným procesom. PRE ALPIN Wiesenflakes je ideálnou náhradou sena. Vločková forma umožňuje nekomplikované podávanie, ako prísadu k bežnej dennej dávke základného krmiva alebo zmiešaná s existujúcim kŕmením. Krmivo sa stáva štruktúrovanejším a denný vysokokvalitný príjem vlákien sa zvýši.
Súčasne sa bude žuvanie koňa zvyšovať, čo vedie k pomalšiemu príjmu krmiva a zvýšenie produkcie slín povedie k lepšiemu tráveniu krmiva a súčasne slúži k udržaniu zdravej črevnej flóry.
 
PRE ALPIN Wiesenflakes je možné podávať aj v zmäkčenej forme pridaním vody. Rýchle zmäknutie, je ideálne pre zabezpečenie optimálneho príjmu hrubého tuku u starších koní alebo koní s problémami so zubami alebo čeľusťami.
 
Prostredníctvom starostlivého spracovania je PRE ALPIN Wiesenflakes, rovnako ako všetky výrobky pre Alpin, bohatý na živiny a životne dôležité látky. Takisto neobsahuje spóry prachu a plesní a ponúka vysoko kvalitnú a čistú alternatívu k senu alebo siláži. Perfektný pre kone s alergiami na snehový prach, PRE ALPIN Wiesenflakes je ideálnym zdrojom krmív.


-viac ako 60 rôznych bylín a tráv
-optimálne zásobovanie vlákien
-bohaté na prírodné vitamíny, stopové prvky a minerály
-bez melasy
-žiadne pridané éterické oleje alebo umelé arómy
-bez plesní a prachu
 
Možnosti použitia:
-alternatívou k základnému krmivu pre všetkých koní
-zlepšovač sena, siláže alebo pastvy
-zabezpečenie základného kŕmenia starších koní alebo koní s problémami zubov
- pti poruchách dýchania, spôsobenými prachom alebo plesňami v základnom krmive
-na podporu príjmu tekutín
-na pomoc pri užívaní liekov

 

DAVKOVANIE:

-ako základné krmivo, denne 1,2 - 1,5 kg na 100 kg telesnej hmotnosti
-ako vylepšenie základného krmivova alebo úprava základného rozsahu dávkovania - 1 kg PRE ALPIN Wiesenflakes nahrádza 1 kg sena
-pre pomalé podávanie - alebo namočenie. 1 kg PRE ALPIN Wiesenflakes s 2 l vody
-ako náhradný zdroj energie: 1,2 kg PRE ALPIN Wiesenflakes náhrada cca. 1 kg zrna



Zloženie: Trávy a bylinky
 

Protein 8,8 % Potassium 1,61 %
Dig. protein 7,0 % Sulphur 0,16 %
precaec. dig. protein 4,1 % Zinc 28,30 mg/kg
Oils and fat 2,5 % Manganese 132,00 mg/kg
Fiber 24,2 % Copper 5,98 mg/kg
Ash 9,0 % Selenium <0,1 mg/kg
Calcium 0,66 % Starch <1,0 %
Phosphorus 0,25 % Sugar 9,3 %
Magnesium 0,24 % Fructan 6,3 %
Chloride 0,26 % digestible energy (GfE 2003) 8,5 DE MJ / kg
Sodium 0,03 % metabolizable energy (GfE 2014) 7,4 ME MJ / kg