St. Hippolyt - Hippomun

Kód: 1841
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
47,50 €
Nie je skladom / na objednávku

Hippomun - Prírodne orientované koncentrované krmivo, ktorým môžeme uspokojiť dopyt organizmu po stavebných kameňoch výživy imunitných buniek od značky St. Hippolyt.

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Mnohé kone sú zvlášť náchylné na baktérie, vírusy, plesne alebo črevné parazity. Majú narušený imunitný systém. Stabilita obranných síl koňa je mimo iného závislá na vyrovnanej psychike, zdravej forme chovu a dostatočných pohybových možnostiach.
 
Vplyv výživy na prostredie v črevách
Všetky škodlivé cudzie látky ako pesticídy, ťažké kovy, veľa liekov, ale aj plesňové a bakteriálne jedy, ktoré sa do čriev dostali cez nekvalitné krmivo, sú kontraproduktívne pre imunitný systém. Tiež jednostranné a neplnohodnotná krmivo neprispieva fyziologicky vyrovnanej črevnej mikroflóre. Môže dôjsť k poškodeniu najväčších imunitne aktívnych telesných orgánov, citeľne sa oslabuje celý systém obrany. Dlhodobé zásobovanie organizmu koňa najkvalitnejším lúčnym senom, respektíve kvalitné pastvou, predstavujú pre funkčný tráviaci systém odôvodnený predpoklad.
 
Živiny pre bunkovú imunitu
Priebojnosť telu vlastné obrany závisí od počtu, rýchle reagujúcich a rýchlosti rozmnožovania rozličných druhov imunitných buniek v tele.
Na zabezpečenie vysokého výkonu buniek je potrebný zaopatrenie optimálneho množstva živín v každodennej strave kone. Vyžadujú okrem iného zvlášť dobré bielkoviny, základné minerály a stopové prvky, rovnako ako vitamíny. Dôveryhodné zdroje hovoria o tom, že dobre zladená dávka vitamínov podporuje delenie buniek, podieľajúcich sa na imunite organizmu.
 
 
Doplnkové krmivo môžeme odporučiť k podpore imunitnej obrany pre náchylné kone počas zimného obdobia alebo v období pĺznutia .
 
K dlhodobému zvýšeniu celkovej odolnosti je vhodné pridávať toto doplnkové krmivo do kŕmenia niekoľko rokov . Mimo to môže byť toto krmivo podávané k podpore pri očkovaní , v stresových situáciách alebo v období zvýšenej nákazy. Typickými príkladmi sú odstavení žriebäťa , stajňa s nestálym klímou alebo frekvencii vychádzok , závodné sezóna a obdobie plemenitby , transport či zmena stajne .
 
Zloženie : extrakt z hroznových jadier , pivovarské kvasnice , kukuričné klíčky , ľanové semienko , slad , pšeničné klíčky , jablkový slad , za studena lisovaný ľanový olej , himalájska soľ
 
Odporúčané dávkovanie : Cca 35 g pre veľkého kone kŕmiť nasledujúcich 7 dní, potom 3 týždne pauza , potom opakovať .
Malým koňom množstvo krmiva pomerne upravte .
 
 
.