St. Hippolyt - Robusan -Črevná tyčinka

Kód: 006067
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
44,20 €
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Informácie o výrobku "Robusan - Črevná tyčinka".

Skoncujte s tráviacimi problémami!

"Pohotovostná" tyčinka na tekutinu z čreva a tráviace problémy. Účinné a prirodzené riešenie črevných problémov!

Na úpornú tekutinu z čreva a podráždené črevá

Podporuje fyziologickú črevnú flóru pre zdravé trávenie

Viac ako 80 prírodných korenín a bylín optimalizuje črevnú flóru

Jednoduchá manipulácia vďaka tvaru tyče

 

Tekutina z čreva - PROBLÉM S MNOHÝMI PRÍČINAMI

V slovenčine sme ešte nenašli ekvivalent na nemecké slovo „Kotwasser“ preto budeme používať v texte tento názov. Popis príznakov je, že koňom tečie hnedkastá voda z čreva. Môžu to byť malé alebo aj väčšie množstvá pričom kôň pritom nemusí mať hnačku. Na tento jav môže byť veľa rôznych príčin a poukazuje na problém v tráviacom trakte. Príčiny môžu byť bakteriálne a vírusové patogény, neliečené infekcie črevnými parazitmi, ale aj problémy s čeľusťami a zubami môžu spôsobiť túto tekutinu z čreva. Za spúšťače by sa mali považovať aj faktory ako sociálne postavenie, zvládanie stresu a psychický stres. V súvislosti s „Kotwasser“ by sa nemali zanedbávať ani alergie (napr. alergia na krmivo). Kone sú obzvlášť citlivé na „Kotwasser“ a hnačku v jesenných a zimných mesiacoch, keď sa prechádza z pastvy na kŕmenie senom a premixom resp. obilím, ktoré môžu takisto byť zaťažené mykotoxínmi. Základné krmivo aj podstielka môžu byť kontaminované škodlivými baktériami alebo plesňami v dôsledku chybnej fermentácie alebo nesprávneho skladovania. Tieto organizmy produkujú toxické metabolické produkty (napr. mykotoxíny, biogénne amíny). Ich odbúravanie prebieha cez pečeň a je pre tento orgán veľmi zaťažujúce, čo môže skôr či neskôr viesť k vážnym poruchám tráviaceho a detoxikačného metabolizmu. Problémy s pečeňou a črevné zápaly preto často idú ruka v ruke. Vzhľadom na zložitosť problematiky „Kotwasser“ vedie podávanie napríklad liečivého uhlia, psyllia alebo ílových minerálov k úspechu len v niektorých prípadoch. Práve tieto zložité vzťahy boli zohľadnené v zložení jednotlivých zložiek v črevnej tyčinke Robusan od St. Hippolyt.

 

BIOAKTÍVNE LÁTKY Z RASTLÍN

„Robusan Darmriegel“ je zhrnutie 30-ročných skúseností s blahodarnými účinkami bylín a korenín. Existuje o tom množstvo vedeckých výsledkov a publikácií a produkty založené na tomto výskume sú v súčasnosti vedúcimi produktmi vo výžive zvierat. Výsledkom bol aj náša nová bylinná tyčinka Robusan. Súhra viac ako 100 bioaktívnych zložiek podporuje fyziologickú črevnú flóru a systematicky stimuluje trávenie a metabolizmus. Starostlivo vybrané bylinky a koreniny poskytujú podporu pri žalúdočných ťažkostiach, „Kotwasser“ a tráviacich problémoch a tiež posilňujú nervový systém v prípade nepokoja a nervozity. Obsiahnuté triesloviny "impregnujú" črevnú sliznicu, a tým sťažujú priľnutie patogénnych zárodkov.  Vďaka svojim trávenie stimulujúcim, uvoľňujúcim a upokojujúcim vlastnostiam ponúka toto komplexné zloženie Vášmu koňovi celistvý prístup k vyváženému mikrobiómu.

 

ZDRAVIU PROSPEŠNÉ BYLINKY A KORENINY

Blahodarné účinky byliniek a korenín sú ľudstvu známe už od staroveku. Rozmanitosť bioaktívnych zložiek (rastlinných sekundárnych metabolitov) prispieva k podpore zdravia a výživy ľudí a zvierat.  Okrem toho rastlinné sekundárne metabolity stimulujú vlastnú obranyschopnosť organizmu v boji proti parazitom a podporujú, regenerujú a udržiavajú imunitný systém ako aj detoxikačné orgány a črevnú flóru po bežnej odčervovacej kúre. Príroda ponúka bohatú zásobu byliniek a korenín. Výzvou je nájsť správny výber a optimálne dávkovanie podľa zdravotných ťažkostí.

 

TRUHLICA POKLADOV PRÍRODY

Nerovnováha v tráviacom trakte môže mať rôzne príčiny (napr. stres, intolerancia, infekcia) a prejavovať sa rôznymi spôsobmi (napr. hnačka, žalúdočné kŕče, syndróm dráždivého čreva). Bylinky a rastliny s vysokým obsahom trieslovín a horkých látok poskytujú jemnú podporu.

Pri gastrointestinálnych ťažkostiach sa osvedčilo používanie rasce a feniklu. Sekundárne rastlinné zlúčeniny, ktoré obsahujú, uvoľňujú črevné svaly a majú protizápalové účinky. Okrem toho stimulujú vylučovanie slín a tráviacich štiav, a tým podporujú metabolizmus potravy. Pravá alpínia galangová je cenená aj pre svoje žalúdočné, trávenie posilňujúce a proti kŕčové účinky. V správnom dávkovaní je dubová kôra (Quercus, predtým známa ako Cortex Quercus) užitočná aj pri nešpecifickej akútnej hnačke. Komplexné rastlinné triesloviny obsiahnuté v dubovej kôre majú okrem iného vlastnosti, ktoré menia povrchové napätie, a tým sťažujú priľnutie škodlivých baktérií k črevnej sliznici.

Terpény sú zodpovedné za upokojujúcu a relaxačnú vôňu machu, živice a ihličnanov. Tieto sekundárne zložky slúžia ako komunikačný signál pre rastlinu a poskytujú rozmanitú chuť a vôňu v rastlinnom svete a sú produkované v listoch, kôre aj koreňoch rastlín. V súčasnosti je známych viac ako 8000 rôznych terpénov. Vtedy aj dnes sa hovorí, že terpény majú rôzne prospešné vlastnosti. Napríklad pinén údajne uvoľňuje svalové kŕče a znižuje pocit plnosti, fenchón podporuje peristaltiku tráviaceho traktu a myristicín pôsobí proti kŕčom a tráveniu.

 

Okrem funkcie kvetinových pigmentov majú flavonoidy veľký význam aj pri obrane rastlín (proti parazitom, patogénom). Mnohé zo známych flavonoidov (~8000) majú antioxidačné účinky, podporujú krvný obeh a pôsobia protizápalovo. Flavonoidy majú tiež vitalizujúce a náladu zlepšujúce vlastnosti a majú protikŕčový účinok pri žalúdočných a črevných ťažkostiach. Komplexná škála podporných bylín a rastlín v črevnej tyčinke Robusan zahŕňa niekoľko stoviek jednotlivých látok a ich úplný zoznam by presahoval rámec tejto stručnej informácie. Preto tu uvádzame len niekoľko skupín účinných látok ako príklady, aby ste získali malý prehľad o blahodarnej sile matky prírody.

 

Podávanie "Robusan – Črevná tyčinka“

Veľký kôň: Dve tyčinky denne, kým sa stav trávenia neznormalizuje. Potom pokračujte s jednou tyčinkou denne, až kým sa krabička nevyčerpá.

Malý kôň: Jedna tyčinka denne až do normalizácie trávenia. Potom pokračujte s 1/2 tyčinky denne, kým sa krabička nevyčerpá.

 

Poznámka: V prípade potreby pokračujte liekom Brandon plus medigest.

1 bar zodpovedá približne 40 g

Zloženie:

Sainfoin, izomaltulóza, bylinný prípravok, certifikované rastlinné kŕmne uhlie

Analytické zložky:

Surový proteín                                             12%

Surová vláknina                                           28%
Surový tuk                                                     1,9%
Surový popol                                               10,3%
Škrob                                                             2,3%

Cukor                                                            5,5%

 Kalcium                                                        1,5%

Fosfor                                                            0,3%

Magnézium                                                   0,25%     

Nátrium                                                         0,1%