St.Hippolyt - EquiGard Classic Pellet

Kód: 5009
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
42,30 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024
St.Hippolyt - EquiGard Classic (Pellet), Bezovsová dietna strava bez melasy

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Jednoduché na krmenie?

Nadváha! Zánik civilizácie? Stále viac a viac koní trpí nadváhou alebo koňským metabolickým syndrómom. Schvátenie je možným dôsledkom tejto metabolickej poruchy. Aby sa úspešne zabránilo vážnym následkom spojeným s narušeným metabolizmom uhľohydrátov, kone už trpiaci nadváhou vyžadujú stravu s nízkym obsahom cukru a bielkovín, ktorá však poskytuje všetky základné životne dôležité látky a aktívne udržiavajú a podporujú metabolizmus koní.

Equigard je müsli bez ovsa, špeciálne určená pre kone, ktoré trpia metabolickými poruchami, ako je koňský metabolický syndróm, schvátenie a syndróm Cushing, pretože tieto kone si vyžadujú stravu s nízkym obsahom cukru a bielkovín. Bezobilninová strava je mimoriadne dôležitá aj pri myopatii koní, PSSM a rabdomyolýza, ako aj žalúdočné vredy.

-bez obilia a melasy
-nízky obsah škrobu a cukru
-bohaté na nízke glykemické vlákna
-obsahuje špeciálnu škálu minerálov na udržanie a podporu metabolizmu uhľohydrátov a tukov
-vysoký objem krmiva - nízky energetický obsah
-obsahuje byliny, mleté riasy, oleje a olejnaté plody

Podľa najnovších štúdií by kone pod vplyvom metabolického syndrómu koní, schvátenia a myopatií a PSSM, mali byť kŕmené len obmedzeným množstvom neštruktúrnych sacharidov, ako je napríklad škrob a cukor. Equigard obsahuje cca. 80% menej škrobu a cukru ako ovsa a je preto perfektným nízkoenergetickým krmivom pre kone, ktoré sú alebo sú už postihnuté týmito ochoreniami. Zvýšené energetické nároky výkonných koní alebo chudých koní, by mali byť splnené použitím natívnych olejov, olejnatých semien a vlákien, pre ktoré odporúčame kombinované krmivo so StrukturEnergetikum, ľanovým olejom a / alebo HippoLinolom. Equigard je tiež dokonalým krmivom pre udržiavanie koní pri rekonvalescencii.

Vitálne látky pre aktívny metabolizmus

Na udržanie a stabilizáciu zdravia, inzulínovej citlivosti a metabolizmu uhľohydrátov a tukov sú zvlášť dôležité vitálne látky, ako je horčík, zinok, meď, mangán, selén, mastné kyseliny, lecitín a antioxidanty, ako je vitamín E a ovocné flavonoidy.

Vláknové müsli alebo pelety?

Na to, aby sme slúžili obom záujmom, rozšírili sme našu ponuku produktov a ponúkame schválené vlákninové müsli ako pelety. Skvelá alternatíva pre stajne s automatickými krmítkami na kŕmenie, pretože malá peleta ľahko prechádza prívodným zariadením.

Odporúčanie kŕmenie

Približne. 200 - 350 g na 100 kg telesnej hmotnosti a deň. Nepoužívajte stravu koní so zvýšenou energetickou náročnosťou (výkonnostné kone) s obilím, ale napríklad so Struktur-Energetikum a rastlinným olejom. Postupne zvyšujte dávkovanie.

Tento doplnkové krmivo obsahuje viac vitamínov a stopových prvkov ako bežné základné krmivo. Dodržujte odporúčania týkajúce sa kŕmenia.

1 liter = cca. 800 g Equigard pelety