St.Hippolyt -Glandogard

Kód: 174A
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
57,95 €
Dostupné do 7-10 dní
St.Hippolyt -Glandogard

Detailné informácie

EST 2004
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Máte 60 dní!
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Kvalita života pre kone s Cushingom

 Vedecký výskum sa postupne viac zaoberal osudom koní trpiacich syndrómom Cushing. Okrem liečebných možností dnes vieme viac o nedostatkoch živín, ktoré môžu prispieť k syndrómu Cushingu koní. Glandogard® bol navrhnutý tak, aby účinne vyvážil nedostatky s prírodnými živinami.

Glandogard kompenzuje základné nedostatky minerálov, ktoré sa vyskytujú pri systéme koní. Je navrhnutý tak, aby podporoval prirodzenú obranyschopnosť voľných radikálov tela pomocou vysoko účinných prírodných antioxidantov - čím chráni ohrozené žľazové tkanivo diencefalónu.

? efektívne vyvažuje živiny v systéme Cushing Equine pre kone náchylné na laminitídu v dôsledku ECS ? odporúčané v kombinácii s Equigard

Syndróm koní Cushing - problém výživy?

Približne u 15% starších koní vyvinie Equine Cushing’s Syndrome (ECS) a približne polovica všetkých koní trpiacich ECS je rezistentná voči inzulínu a trpí laminitídou. Preto je dôležitým nutričným cieľom bojovať proti inzulínovej rezistencii ako rizikového faktora pre laminitídu. Pre Glandogard bol na tento účel prijatý úspešný výživový vzorec Glucogard (strana 50).

Živiny proti deštrukcii tkaniva

Hlavným dôvodom problémov súvisiacich s vekom je teraz poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi kyslíka. U Cushinga koní sa tieto ataky látok vyskytujú najmä v hormóne regulujúcom žľazové tkanivo hypotalamu a hypofýzy. Vzhľadom na poškodenie týchto žliaz tkanivami je hormonálna rovnováha medzi dopamínom, adrenokortikotropným hormónom (ACTH), kortizolom a inzulínom mimo kontroly. To vedie k vývoju symptómov Cushing. Spúšťačo tohto problému je telesný vlastný obranný systém, ktorý pozostáva z enzýmov a antioxidantov. Môže tiež hrať úlohu nedostatok antioxidantov. Tu Glandogard zakročí  s typickým potravinovým antioxidantom. Cieľom je prispieť k zastaveniu progresívnej degenerácie žľazového tkaniva a podporiť regeneráciu tkaniva.

Prečo používať komplexné ochranné látky?

Rozkladné radikálne látky a postihnuté tkanivá sú úplne odlišné. Z tohto dôvodu je spoľahlivá ochrana možná iba s rôznymi a účinnými antioxidantmi. Pre Glandogard sa nepoužívajú len antioxidantové živiny ako prírodný vitamín E, vitamín C a biologicky dostupné, organicky viazané selén. V centre pozornosti je komplexná kombinácia minerálnych zdrojov, ako sú napríklad močiarové korenie, svätý bodlák, pohánka, egreše, zázvor a kvasnicový extrakt. Bunkové ochranné látky týchto rastlín majú osobitnú a zvláštnu rozmanitosť.

Berúc do úvahy sprievodné problémy

Typické sprievodné poruchy ECS zahŕňajú imunodeficienciu, chronickú únavu, problémy s premonou srsti, reprodukčné problém a problémy s kopytami. Glandogard preto poskytuje množstvo prírodných zložiek, ktoré sa zameriavajú na problémové špecifické nedostatky živín. Patria k nim rozsiahly komplex vitamínov a organicky viazaných stopových prvkov, prírodné zložky, ako sú pivovarské kvasnice, zázvor, cesnak, glejalka, ľanové semená, morské riasy a ďatelina červená. Aníz a fenykl sa pridávajú na stimuláciu chuti do jedla.

Celkové výhody Glandogard

Glandogard ponúka prírodný koncentrát živín zameraný najmä na dodatočné výživové potreby koní trpiacich syndrómom Cushing. Takže Glandogard môže prispieť k zlepšeniu kvality života postihnutých koní.

Zloženie:
Pivovarské kvasnice, zmes bylin (koriander, listy čučoriedky, červená ďatelina, ostropestrec mariánský, drmek obecný (mnišske korenie), pohanka, sléz, meta peprná, anýz, fenykel) sladová mladina, zmes olejov (lanové semeno, slnečnicové semeno, semeno černuchy), zázvor, karnitín, soľ, cesnak, magnezium acetát, angrešt, múčka z morských rias, ocot, koenzym Q 10.

Krmné doporučenie:
(napr. jako doplnok k produktu Equigard nebo k čistej dávke objemového krmiva)

Telesná hmotnosť:        Denné množstvo:
100 kg                cca 40 g
200 kg                cca 65 g
300 kg                cca 85 g
400 kg                cca 105 g
500 kg                cca 125 g
600 kg                cca 145 g

https://st-hippolyt.de/England/images/Downloads/england/Glandogard.pdf