Marstall - Faser-Light

Kód: 052637
Neohodnotené
Značka: Marstall
32,50 €
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
11.12.2023

Štruktúrované krmivo Marstall Faser-Light so zníženým obsahom škrobu a energie s prebiotickými zložkami.

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Marstall Faser-Light je štruktúrované krmivo so zníženým obsahom škrobu a energie s prebiotickými zložkami.

 

Marstall Faser-Light je ideálny pre všetky kone, ktoré sú ľahko kŕmiteľné a málo alebo vôbec sa s nimi nepracuje.

 

Krmivo Marstall Faser-Light je prispôsobené potrebám koní, ktoré sa kŕmia málo, neobsahuje obilniny ani melasu, a preto obsahuje veľmi málo škrobu a cukru. Tým sa udržiava nízka hladina inzulínu a pomáha sa kŕmiť kone spôsobom, ktorý je šetrný k ich metabolizmu.

Náš Marstall Faser-Light je bohatý na vysokokvalitnú vlákninu a rezanku zo sena z lúk v Allgäu. Je to dôležité pre uspokojenie potreby koní žuť a má to za následok vyrovnávanie hladiny kyselín v tráviacom trakte prostredníctvom zvýšenej tvorby slín. Vďaka špeciálnej vláknine Marstall Previta má štruktúrované krmivo prebiotický účinok. Pri trávení rôznych frakcií vlákniny mikróbmi v hrubom čreve vznikajú cenné živiny, ktoré sú účinné pre črevo a šetria metabolizmus: prchavé mastné kyseliny. Tie vyživujú črevné bunky a dodávajú koňovi energiu bez toho, aby zaťažovali systém cukru v krvi a inzulínu.

Okrem cennej vlákniny obsahuje náš Marstall Faser-Light všetky dôležité minerály, stopové prvky a vitamíny, a preto je ideálny na každodenné kŕmenie so zníženým obsahom kalórií. V stáde koní zabraňuje Marstall Faser-Light závisti kvôli krmivu, pretože aj kone, ktoré ľahko priberajú, dostanú niečo do žľabu a vďaka štruktúre podporujúcej prežúvanie sa dosiahne dlhý čas kŕmenia.

Trvalo vysoké množstvo škrobu a cukru v krmive môže spôsobiť nadváhu a metabolické poruchy súvisiace s výživou, ako je inzulínová rezistencia, EMS alebo laminitída u koní, ktoré sú kŕmené málo, a ktoré dosahujú slabé alebo žiadne výsledky. Preto by sa tieto kone mali kŕmiť bez obilnín a melasy, a to nielen v rámci redukčnej diéty, ale všeobecne. Tráva na pastve môže mať aj vysoký obsah cukru, preto by sa mal čas pasenia v prípade potreby obmedziť.