St. Hippolyt - HestaMix Classic - krmivo

Kód: 1833
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
32,85 €
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
4.12.2023

St. Hippolyt - HestaMix Classic - krmivo-Pre veľmi ľahko kŕmiteľne plemená koní alebo tiež v kombinácii s inými energetickými krmivami- najmä pre krmenie barokných plemen koní a iných menej obvyklých plemen koní-Bez použitia ovsa

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Doporučujeme najmä pre krmenie barokných plemen koní a iných menej obvyklých plemen koní. Hesta Mix obsahuje m.j. obzvlášť vysoký podiel zinku, medi a selénu. 

Balenie - 25kg. 

Pekná srsť:

Úspechom pri kŕmení islandských koní v žrebčíne Hesta Borg v roku 1998 začala aj zmena myslenia vo vztahu k vplyvu výživy na obecný zdravotný stav koní. Problémy podmienené krmením ako ekzémy, poruchy imunity, svrbenia, až po psychické poruchy môžu byť teraz pomocou doplnenia stopových prvkov zmiernené alebo celkom odstranené. Produkt, ktorý bol vyvinutý ako krmný pokus u špeciálnych plemen, sa stal jedným z nejúspešnejších krmív pré mnohé, problémami zaťažené kone všetkých plemien.

Obzvlášť bohatý na minerálne látky: 
Hesta Mix je vhodný pre barokné plemená, špeciálne plemená, ľahko krmitelné kone, aj kone so zvýšenými potrebami minerálnych látok a ostatných živýn. 

    Obsahuje vysoko biologicky využitelné stopové prvky 
    Dobre kombinovatelné s jinými energetickými krmivami 
    Rýchle výsledky 

Veľa koní je v dnešnej dobe už pri podaní nízkych dávok energetických krmív zásobované dostatočným množstvom energie. Zásobenie životne dôležitými vitamínmi, minerálmi a inými doplnkovými látkami však pri energeticky prispôsobených dávkach kŕmiva nemusí byť dostatočné. Prikrmovanie bežnými minerálnymi krmivami nevychádza mnohokrát zo špecifických potrieb týchto koní. Následkom môže byť výskyt problémov, od nervozity a vnútorného nepokoja až po chudnutie a poruchy plodnosti.

Zvlášť vysoký obsah stopových prvkov:
Hesta Mix je krmivo pre kone bohaté na živiny so zvlášť vysokým podielom minerálnych prvkov v biologicky vysoko využiteľnej forme. Aj pri nízkych dávkach energetického krmiva je zaručené zásobovanie organickými a tým vysoko využiteľnými stopovými prvkami zodpovedajúcimi potrebám koňa. Deficit minerálov je viditeľne, rýchlo a spoľahlivo vyrovnávaný.

Problém je vyriešený:
Hesta Mix sa osvedčil predovšetkým u robustne stavaných špeciálnych a barokových koní, aj u koní teplokrvných, trpiacich spomínanými problémami spôsobenými deficitom mikrominerálov. Hestamix odporúčame tiež zaradiť do kŕmnej dávky jalových a žrebných kobýl až do 8. mesiaca gravidity.

Hest Mix Classic
Plnohodnotné pelety s vysoko využiteľnými stopovými prvkami, ktoré sa osvedčili hlavne u väčších plemien, napr. Frísov, alebo chladnokrvných koní v záťaži, ale aj Lusitano a arabov. Odporúčaná kŕmna dávka by nemala byť nižšia ako 1 kg na koňa a deň. Kŕmenie možno úspešne použiť aj u silne vychudnutých koní, obzvlášť pri výmene srsti. V tomto prípade sa kŕmi približne 2 kg Hest Mix Classic ako prídavok k ovsu, senu. Pre malé kone a pony v záťaži je dostatočná dávka 1 kg Hest Classic na koňa a deň - samozrejme ako doplnok k senu. Práve pre veľké kone je 1 kg Hest Mix Classic denne ako doplnok na kŕmenie "z vlastného dvora" výrazným prilepšením, vylepšenie vzhľadu pokožky a srsti je veľmi rýchlo viditeľné.

Hesta Mix je vhodný pre barokový kone, špeciálne plemená, ľahko krmitelné kone, a tiež pre kone so zvláštnymi nárokmi na stopové prvky a ostatné živiny.

Vysoko biologicky využiteľné stopové prvky:
-Rýchly kŕmny úspech
-Pre veľmi ľahko kŕmiteľne plemená koní alebo tiež v kombinácii s inými energetickými krmivami
-Bez použitia ovsa a s nízkym obsahom bielkoviny
-Obsahuje byliny, riasy, oleje, olejové plody

zloženie:
Jačmennej vločky, lucernová rezanka, pšeničné otruby, otruby z ovsených šupiek, zmes olejov zo semienok (ľanové semeno, slnečnica, feniklové semeno, černuška) 7,2%, jablčné výlisky, kukuričné klíčky 4,5%, byliny (koriander, šalvia, fenikel, majoránka, mäta pieporná) 4,2%, rezne z cukrovej repy, kukuričné vločky, hroznové šupky, vápnik z morských rias, pivovarské kvasnice, extrakt z hroznových jadier, soľ, sladová kvasnicová mladina, zmes olejov lisovaných za studena (ľanové semeno , slnečnica) 1,0%, múčka z morských rias, pšeničné klíčky, cesnak, hrachový proteín.

Odporúčané dávkovanie:
Ako doplnkové krmivo k obvyklej dávke objemového krmiva odporúčame cca 150 - 250 g na každých 100 kg telesnej hmotnosti koňa a deň. Toto celkové množstvo by malo byť koňovi ponúkané rozdelené do niekoľkých denných dávok. Pri nižšom dávkovaní alebo pri deficite minerálov odporúčame pridávať Semper Min alebo Micro Vital.

ZLOZENIE KRMIVA: Hesta Mix Classic - produktový list