St.Hippolyt-Hesta Mix Light energy

Kód: 1834B
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
42,45 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
29.5.2024
St.Hippolyt-Hesta Mix Light energy

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

Odporúčame najmä pre kŕmenie barokových koní a iných menej obvyklých plemien koní. Hest Mix obsahuje IU obzvlášť vysoký podiel zinku, medi a selénu.

Papierové vrece - 20kg.

Pekná srsť nie je náhoda

Úspechom pri kŕmení islandských koní v žrebčíne Hest Borg v roku 1998 začala aj zmena myslenia vo vzťahu k vplyvu výživy na všeobecný zdravotný stav koní. Problémy podmienené kŕmením ako ekzémy, poruchy imunity, svrbenie, až po psychické poruchy môžu byť teraz pomocou doplnenia stopových prvkov zmiernené alebo úplne odstránené. Produkt, ktorý bol vyvinutý ako kŕmny pokus u špeciálnych plemien, sa stal jedným z najúspešnejších krmív pre mnohé problémami zaťažené kone všetkých plemien.

Zvlášť bohatý na minerálne látky
Hesta Mix je vhodný pre barokový kone, špeciálne plemená, ľahko krmitelné kone, aj kone narastajúcich potrebami minerálnych látok a ostatných živín.

         Obsahuje vysoko biologicky využiteľné stopové prvky
        Dobre kombinovateľné s inými energetickými krmivami
        rýchle výsledky

Veľa koní je v dnešnej dobe už pri podaní nízkych dávok energetických krmív zásobované dostatočným množstvom energie. Zásobenie životne dôležitými vitamínmi, minerálmi a inými doplnkovými látkami však pri energeticky prispôsobené dávke kŕmenie nemusí byť dostatočné. Prikrmovanie bežnými minerálnymi krmivami nevychádza mnohokrát zo špecifických potrieb týchto koní. Následkom môže byť výskyt problémov, od nervozity a vnútorného nepokoja až po chudnutie a poruchy plodnosti.

Zvlášť vysoký obsah stopových prvkov
Hest Mix je krmivo pre kone bohaté na živiny sa zvlášť vysokým podielom minerálnych prvkov v biologicky vysoko využiteľnej forme. Aj pri nízkych dávkach energetického krmiva je zaručené zásobovanie organickými a tým vysoko využiteľnými stopovými prvkami zodpovedajúcimi potrebám koňa. Deficit makrominerály je viditeľne, rýchlo a spoľahlivo vyrovnávané.

Problém je vyriešený
Hest Mix sa obzvlášť osvedčil predovšetkým u robustne stavaných špeciálnych a barokových koní, aj u koní teplokrvných trpiacich spomínanými problémami spôsobenými deficitom mikrominerálov, .Hestamix odporúčame tiež zaradiť do kŕmnej dávky jalových a brehoch kobýl až do 8. mesiaca gravidity.

Hest Mix Light Energy
Niektoré kone pri bežnom kŕmení energetickým krmivom veľmi rýchlo priberajú na váhe. Preto existuje variant s nízkym obsahom energie, ale veľmi bohatá na výživné látky: Hest Mix Light Energy. U malých plemien koní, ako sú haflingové, Islanďania, fjord, shetlandští pony alebo ľahko kŕmiteľný Tinker, sa pri ťažkostiach podmienených kŕmením a pri ohrození ekzémy dobre osvedčili už kŕmnej dávky iba niekoľkých stoviek gramov na deň.

Hest Mix Light energy
Hest Mix je vhodný pre barokový plemená, špeciálne plemená, ľahko krmitelné kone, a tiež pre kone so zvláštnymi nárokmi na stopové prvky a ostatné živiny.
    Vysoko biologicky využiteľné stopové prvky
    Rýchly kŕmny úspech
    Pre veľmi ľahko kŕmiteľný plemená koní alebo tiež v kombinácii s inými energetickými krmivami
    Bez použitia ovsa a s nízkym obsahom bielkoviny
    Obsahuje byliny, riasy, oleje, olejové plody

zloženie:
Jablkové výlisky, jačmennej vločky, pšeničné otruby, šupky vínnej révy, lucernová rezanka, trávne rezanka sušená teplým vzduchom, zmes olejov zo semienok (ľanové semeno, slnečnica, černuška) 6,3%, otruby z ovsených šupiek, kukuričné vločky, rezne z cukrovej repy, zmes olejov lisovaných za studena (ľanové semeno, slnečnica, olej z kukuričných klíčkov) 2,8%, byliny (koriander, mäta pieporná, fenikel) 2,5%, vápnik z morských rias, melasa z cukrovej repy, karotén, pivovarské kvasnice, jablkový sirup, kukuričné klíčky, extrakt z jadier hroznového cukru, soľ, múčka z morských rias, pšeničné klíčky, cesnak.

Odporúčané dávkovanie:

Ako doplnkové krmivo k vlákninám odporúčame cca 100 - 150 g na každých 100 kg telesnej hmotnosti koňa a deň. Toto celkové množstvo by malo byť koňovi ponúkané rozdelené do niekoľkých denných dávok. Pri nižšom dávkovaní alebo pri deficite minerálov odporúčame pridávať Semper Min alebo Micro Vital.

Hest Mix Light energy

Hesta Mix Light energy - produktový list