St. Hippolyt -International Sports - Champions Claim

Kód: 1808
Neohodnotené
Značka: St. Hippolyt
30,15 €
Nie je skladom / na objednávku
Doplnkové krmivo pre vysoko - výkonnostné kone

Detailné informácie

18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
EST 2004
18 rokov pôsobenia na Slovenskom trhu
Darček zdarma
Máte 60 dní!
Výmena alebo vrátenie do 60 dní
Rýchle doručenie!
Rýchle doručenie!
Tovar je u vás do 2-3 dní

Podrobný popis

S názvom KER sa v oblasti športu a pretekania spája výkon a úspech. Renomovaný výskumný ústav Kentucky Equine Research Institut so sídlom v zelenom Lexingtone v štáte Kentucky prevádza výskumy s cieľom zlepšenia zdravia a konštitúcie koní.

Veľkou výhodou tohto medzinárodne uznávaneho zariadenia je, že vďaka v okolí Lexingtonu sa nachádzajúcich žrebčínov pre plnokrvníkov a tomu faktu zodpovedajúcim množstvám koní, je možné prevádzať reprezentatívne, teda štatisticky preukazné štúdie. Vlastné výskumné zariadenie v Kentucky môže cielene bádať : popri meraniach vzduchu na dýchanie a krvných parametrov počas záťaže a priebehu rýchlostného cvalu je tu možné stanoviť aj bilanciu živín. Okrem toho má inštitút k dispozícii vlastné analytické laboratórium, pomocou ktorého je možné prevádzať merania hustoty kostí.

 

Poznatky, dôležité pre prax:

 

KER získavané informácie uplatňuje v spolupráci s majiteľmi koní a partnermi z oblasti výroby krmív v praxi. V Nemecku je týmto partnerom St.Hippolyt. Na to môžeme byť hrdí. KER je totiž oficiálnym zásobovateľom Olympijských hier a na celom svete krmí víťazov Derby.

 

Vo firme St.Hippolyt z tohto partnerstva vznikla nová, zaujímavá rada výrobkov:

Vedecky potvrdené:

Už dlhé roky produkuje St.Hippolyt krmivá pre kone, v ktorých je podiel škrobu – okrem iného aj z dôvodu lepšej stráviteľnosti – výrazne nízky. Že to bola správna cesta dokázal inštitút KER nedávno aj vedecky: krmivá s vysokým prísunom škrobu a tým aj vysokým glykemickým indexom vedú k zbytočnému zvýšeniu krvného cukru a tým aj ku kolísavej výkonnosti, závislej od inzulínu. Dlhodobé dodávanie krmiva bohatého na uhľohydráty môže viesť nielen k poruchám trávenia u koňa, ako aj k zvýšenej tvorbe tepla a produkcie oxidu uhličitého. Kôň je prekyslený. Zvyšuje sa produkcia potu a zrýchľuje dýchanie. Tým trpí vytrvalostná výkonnosť. Ďalšie poznatku ukazujú, že vysoká produkcia inzulínu v tele zvyšuje hladinu kortizónu, čo znižuje toleranciu stresu.

Špeciálnym postupom v mlyne Ebert Dielheim sa ľahko fermentované vlákniny z repy, ovocia a zeleniny kropia za studena lisovanými olejmi, aby bolo možné ponúknuť koňom vysokokalorickú, ale pritom nízkoglykemickú výživu. Špeciálna mineralizácia, zameraná na výkon podporuje látkovú výmenu pre správne hospodárenie s energiou. Produkt Champions Claim je vybavený aj prírodným vitamínom E, ktorý má dokázateľne vyššiu účinnosť ako syntetický.

 

Sila a koncentrovanosť a zároveň vysoká nervová zaťažiteľnosť sú kritériami, ktoré sú v súčasnosti očakávané od koňa v turnajovom športe. Preto potrebuje kôň, ktorý je pravidelne zaťažovaný športom výživu na mieru. Drezúra, skoky a všestrannosť žaťažujú svalstvo krátkodobo, ale čiastočne aj trvale. Na základe tejto zmesi anaerobnej a aerobnej záťaže svalov je energia prijímaná na jednej strane z naštiepeného obilia, na strane druhej z obilných klíčkov a za studena lisovaného ľanového oleja. Dávkovanie minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov je nastavené podľa najnovších vedeckých poznatkov presne na potreby skokanov, drezúrnych koní a mnohostranných koní na Top- úroveň.

Zloženie:
Jačmenné vločky, kukuričné vločky, rezky z cukrovej repy, celozrnné ovsené vločky, za studena lisovaný ľanový olej, melasa z cukrovej repy, lucernová sečka, jemne mleté ľanové semeno, ryžové klíčky, pšeničné otruby, kukuričné klíčky, pšeničné klíčky, jablkový sirup, slnečnicové semená, jablková matolina, sečka z trávy sušená teplým vzduchom, múčka z morských rias, himalájska soľ, pivovarské kvasnice.


Obsahové látky:

Surový proteín                    10,0 %
Surová vláknina                    9,0 %
Surový tuk                            11,0 %
Surový popol                         7,0 %

Škrob                                    25,0 %
Cukrové zlúčeniny                 5,0 %
Stráviteľná energia      12,5 MJ/kg


Minerálie:

Kalcium                         1,0 %
Fosfor                             0,6 %
Magnézium                    0,3 %


Vitamíny rozpustné v tuku:

Vitamín A                              12 000 IE
Vitamín D3                              1 200 IE
Vitamín E /prírodný/                 200 mg


Stopové prvky / kg:

Železo Fe(II)sulfát, monohydrát E1             150 mg
Zinok Zn-sulfát, monohydrát E6                  160 mg
Mangán Mn(II)sulfát, monohydrát E5          120 mg
Meď Cu(II)sulfát, pentahydrát E 4                   25 mg
Jód calciumjodat E2                                        0.8 mg
Selén Na-selenit E8                                        0,8 mg


Doporučenie pre skrmovanie:
Výkonnostné kone : 2-4 kg na zviera a deň, pridať k ovsu, alebo ako samostatné jadrové krmivo.

Hmotnosť: 20 kg